Únor 2009

Svatba:)

27. února 2009 v 21:11
Jak si představuji svoji svatbu? :) smích.. hele nesmějte se mi, že o tom píšu:) ale ráda si to představuji, tak mi to nekažte. Svatba by se měla konat v dubnu nebo v květnu, když je už teplo. Všechno zrovna kvete...nádhera. Co je důležité? šaty nevěsty...
Tyhle jsou překrásné... oooooh:)

dále bych řešila vlasy:)

a dále? boty:)

a dále? prstýnky

a dort?

a svatební kytice?

svatební hostina

oooooooooooooooh:)
venku:.-)

Valentýn - poprvé strávený s člověkem, na kterém mi moc záleží

17. února 2009 v 19:00


VALENTÝNOohhh tento den dřívě pro mě nic neznamenal, ale když máte po boku někoho, na kom vám vážně záleží, je to o něčem jiném...

CO to ten Valentýn vlastně je?


Protože toho u nás o Valentýnu obecně příliš nevíme, připomeňme si jeho původ. Historie oslav svátku svatého Valentýna se napájí ze dvou zdrojů - jak z pohanské, tak i z křesťanské tradice. Na polovinu února totiž kdysi připadal starověký římský festival, pohanské slavnosti nazývané "Lupercalia", které oslavovaly přírodu, lásku a plodnost. V tyto dny se konala celodenní opulentní hostina - lidé ovšem ale nejen hodovali, ale také si mohli losovat své partnery a oddávat se dvoření a snad i volné lásce.


Křesťanská tradice ovšem tento "necudný" svátek překryla mnohem cudnějším příběhem. V jejím podání Valentýnské slavnosti oslavují mučedníka Valentýna, který pomáhal zamilovaným. Podle legendy ve 2. století našeho letopočtu římský císař Claudius II. zakázal sňatky a zasnoubení, protože tak chtěl zvýšit počet vojáků přicházejících do armády. Ale křesťanský kněz Valentýn císařský výnos nerespektoval a tajně i nadále oddával. Nakonec byl uvězněn a 14. února roku 270 se konala jeho poprava.


Legenda ještě uvádí, že před popravou stihl napsat milostný dopis jisté ženě, a tak vzniklo první Valentýnské přání.


Pohanská rovina únorových bakchanálií se spojuje s pověstí o mučedníku Valentýnovi někdy v průběhu 14. století. Tehdy se 14. únor začíná slavit jako svátek zamilovaných. Způsob oslavy se historicky proměňoval - ve 14. století se slavilo velkou hostinou, pořádanou pro své milované (což zahrnovalo i rodinu), a už v 16. století se objevují první Valentýnské dárky a přáníčka. Již tehdy se malé kartičky dávaly anonymně, jako je tomu i dnes.


V polovině 18. století se v anglosaském světě zvyk dávat si malé dárky nebo přáníčka jako důkaz lásky, rozšířil do všech společenských vrstev. V 19. století pak byly původní malé kartičky nahrazeny mnohem většími měděnými deskami, ručně pomalovanými a často vytvarovanými do tvaru srdce. Později je nahradily dřevořezy, rytinami a litografie. Masová výroba papírových valentýnek začíná již ve 40. letech 19. století.


Dnes patří Valentýn mezi nejrozšířenější svátky na celém světě. Dárky jsou všude poměrně jednotné - nejen zamilovaní, ale třeba i rodiče dětem dávají sladkosti, květiny, šperky a samozřejmě přáníčka. Těch se na světě k Valentýnu každoročně pošle něco přes miliardu.


No a jak jsem ho oslavila já? a ským?


Mému miláčkovi jsem předala Valentýnský dárek o týden dopředu, proč? Protože předání dárku na ulici by bylo neosobní. Myslím, že se mu líbil. Hm?

No a co já? Co myslíte, dostala jsem něco? zasloužila jsem si to?...

Píše se den 14. února, ráno jsem vstala okolo 9.hod ráno. Byla jsem celá polámaná z lyžování, které jsem absolvovala den předtím, měla jsem mastné vlasy, nenamalovaná,,ošklivka Betty,,. Dokážete si asi takovou osobu představit, ne? Konec popisování mého vzhledu v den Valentýna.

Dopoledne jsem nic moc nedělala, segra se hádala s mamkou, já tiše poslouchala. Pak naši odešli do obchodu a já měla za úkol navařit oběd. Za chvilku někdo zazvnonil. Já: Kdo je tam, Někdo: mám pro Julii Stejskalovou zásilku, můžete si pro ní dolů přijít?, Já: ano.... já rychle letěla do pokojíčku se převlíct z pyžama do tepláku a trika, dala si mastné vlasy do culíku a vyčistila si zuby, ať pošták nepadne. Vzala si občanku a peníze. Po 5-8 min jsem byla dole. Cestou ještě ve výtahu dolů jsem přemýšlela, co mi tak mohlo přijít. A hle? Pošták je můj miláček, čekal by to někdo? Já jsem byla vážně překvapena.... udivena a všechno dohromady:) Přijel za mnou autem až z Opavy. Dostala jsem krásnou kytičku, bombonky na zdravé zuby a valen.dopis( viz. dole). DĚKUJI TI ZA NEJ NEJ NEJ VALENTÝNA JAKÝ JSEM KDY MĚLA. Jsi moje ruce nohy uši:)všechno:)


autor: můj miláček
Je to nejhezčejší dopis, co jsem kdy dostala


:) muck zlato

Herzlich willkommen in Österreich

16. února 2009 v 23:37
Ohh.. malé zpoždění vložení tohoto článku. Tak s taťuldou a s mojí segrou jsme uskutečnili výlet do rakouska, přesněji do Vídně. Cílem bylo vyzvednou Yanyse z letiště. Pro zpestření dne jsme si naplánovali a také uskutečnili procházku centrem města. Vídeň byla krásně Vánočně vyzdobena. Viz fotky dole. Co jsme vlastně viděli?

Barokní zámek Schönbrunn sloužil dříve jako letní císařské sídlo pro Marii Terezii či Františka Josefa I. a dodnes připomíná velikost jejich říše a moci. Jde o nejnavštěvovanější pamětihodnost města, která je povinností pro každého návštěvníka Vídně podobně jako Eiffelovka v Paříži nebo Vatikán v Římě. Nejjednoduší cesta k branám Schonbrunnu je zelenou linkou metra U4 na zastávku Schonbrunn. Celý komplex je obrovský a kromě samotného zámku a rozlehlého přilehlého parku sestává ze zoologické zahrady (Tiergarten), Muzea kočárů (Wagenburg muzeum), skleníků Palmenhaus a Wustenhaus a altánu Gloriette.

ehm... tatula se segrou

ty stromy jsem žrala:)

Moje maličkost

S moji sestřičkou

Schönbrunn
Tatulko:) tady ti to sluší


Stráž:)
Hofburg (je rezidencí císaře rakouského. Jeho část je dnes sídlem rakouského spolkového úřadu - Dvorní hrad) .

hrrr:)
muzeum


Rakouský Parlament okružním výstavním bulváje reprezentativní budova stojící nedaleko vídeňské radnice a Hofburgu naru Ringstrasse ve středu města. Budovu navrhl a její stavbu zrealizoval na konci 19. století architekt Theophil von Hansen s odkazem na starověké řecké stavitelství, což pozná i laik na první pohled. Před vstupem nelze přehlédnout fontánu a sousoší se sochou znázorňující Pallas-Athénu, bohyni moudrosti.

Klaun
Dóm Svatého Štěpána se tyčí na nevelkém náměstí Stephansplatz v samém srdci Vídně. Byl postaven v gotickém stylu a jeho nejvyšším bodem je jižní věž vysoká úctyhodných 137 metrů. Severní věž nebyla nikdy kompletně dostavěna, měří jen 68 metrů a ukrývá "Pummerin" - největší ze všech 23 zvonů umístěných v katedrále. Jižní věž slouží také jako rozhledna, odkud je přehled o dění v okolí dómu i městě kolem. V podzemí svatostánku se nachází katakomby s některými méně významnými členy rodu Habsburků a biskupskou hrobkou.

orloj

V centru města

Po prohlídce jsme jeli tedy na letiště pro kluka od ségry, letadlo nespadlo, doletěl sice později, ale i tak jsme zdárně a šťastně dorazili domůůůů.


Autor a fotograf je Julišek:)

SILVESTR

14. února 2009 v 21:55 | Julinka


S moji láskou jsme společně strávili Silvestr. Jeli jsme na chatu od moji kamarádky ze třídy. Složení lidí nebylo moc dobré, ale my jsme si vystačili. Byli jsme tam rozdeleni na dve skupiny, tzv. děti a my:D kdo nevidel, nepochopi...:D

Den asi vypadal tak: vstali jsme, já zůstala v pyžamu až někdy do 13:00, takže jsem v tom snídala a skoro i obědvala:D dávali jsme si tam do nosu(marmeládka s chlebíčkem, špagety, polívečky a jiné pochutinky) po snídani a obědě jsme se vždycky zašili do našeho hnízdečka, kde jsme,, nic nedělali,,:D no někdy jsme zázračně sešli i dolů na dýmku, kterou připravoval pražák:) zajímavej týpek...... dýmka chutnala.

No a každý den se taky konaly povinné procházky ven. Hned první procházka byla sportovní, vzali jsme si sáňky a co se dělá na sáňkách? Sáňkuje.. byla to docela sranda, hlavně když nám to nejelo nebo jelo až moc:D potom jsme si sedli na sáňky a sledovali jsme hvězdy, krásné... hvězdy nám padaly,, k nohám,,.. byla to nádhera. Vzpominám...

a co Silvestr?
V silve.den přijel náš kamarád Michal. Svou přitomností trochu oživil atmosféru. Slavit se začalo v 18:00 asi...Míchal nám nalil Bechera s tonikem, u toho jsme hráli(ne moc dlouhou) člověče nezlob se, no jo, ale Michal byl hodně šikovný a rozlil svoje pití, a tím rozházel figurky. Už se nám nechtělo znovu začínat, tak jsme to zabalili. Potom nás Víta poctil hrou na svou kytaru:) oooohh, no pak Michal odešel dolů a my jsme nic nedělali:D no pak už to nějak strašně rychlo uteklo. 10 minut do Nového roku a my nahoře. Najednou jsme nic nestíhali, mě se chtělo na záchod.. 3 minuty do začátku.. víta,, děleeeej,, v tom spěchu jsme rozbili i prazdne sklenice, když mě oblíkal do bundy. Pak jsme rychle vyběhli ven před chatu, kde už stálo hodně lidí. Odpočítala jsem posl pár vteřin a bylo to... NOVÝ ROK:) Víta otevřel šampus, napili jsme se, dali si pusinku, popřáli jsme si všechno dobré do Nového roku a zapálili jsme prskavky::) bylo to krásnééé...

No a po či na Nový rok jsme ještě chvili popíjeli, tedy já chvíli popíjela, protože jsem zatuhla na křesle v obývačku:D usla jsem prostě usla:D a oni mě tam nechali spát, jako chápete to? kluci dále popíjeli a dívali se na mě jak spím. Než šli spát, přikryli mě dekou a dali do krbu dřevo. Já jsem se ráno v 6:00 vzbudila a šla si lehnout k vitovi:) moje topeníí

Domů se mi nechtělo, ale všechno jednou končí. Silvestr jsem si moooc užila a jsem ráda, že jsem ho mohla strávit s Vítou, bez něho by to nebylo ono:) děkuji

a tady přidávám pár fotečekMŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮJ