Herzlich willkommen in Österreich

16. února 2009 v 23:37
Ohh.. malé zpoždění vložení tohoto článku. Tak s taťuldou a s mojí segrou jsme uskutečnili výlet do rakouska, přesněji do Vídně. Cílem bylo vyzvednou Yanyse z letiště. Pro zpestření dne jsme si naplánovali a také uskutečnili procházku centrem města. Vídeň byla krásně Vánočně vyzdobena. Viz fotky dole. Co jsme vlastně viděli?

Barokní zámek Schönbrunn sloužil dříve jako letní císařské sídlo pro Marii Terezii či Františka Josefa I. a dodnes připomíná velikost jejich říše a moci. Jde o nejnavštěvovanější pamětihodnost města, která je povinností pro každého návštěvníka Vídně podobně jako Eiffelovka v Paříži nebo Vatikán v Římě. Nejjednoduší cesta k branám Schonbrunnu je zelenou linkou metra U4 na zastávku Schonbrunn. Celý komplex je obrovský a kromě samotného zámku a rozlehlého přilehlého parku sestává ze zoologické zahrady (Tiergarten), Muzea kočárů (Wagenburg muzeum), skleníků Palmenhaus a Wustenhaus a altánu Gloriette.

ehm... tatula se segrou

ty stromy jsem žrala:)

Moje maličkost

S moji sestřičkou

Schönbrunn
Tatulko:) tady ti to sluší


Stráž:)
Hofburg (je rezidencí císaře rakouského. Jeho část je dnes sídlem rakouského spolkového úřadu - Dvorní hrad) .

hrrr:)
muzeum


Rakouský Parlament okružním výstavním bulváje reprezentativní budova stojící nedaleko vídeňské radnice a Hofburgu naru Ringstrasse ve středu města. Budovu navrhl a její stavbu zrealizoval na konci 19. století architekt Theophil von Hansen s odkazem na starověké řecké stavitelství, což pozná i laik na první pohled. Před vstupem nelze přehlédnout fontánu a sousoší se sochou znázorňující Pallas-Athénu, bohyni moudrosti.

Klaun
Dóm Svatého Štěpána se tyčí na nevelkém náměstí Stephansplatz v samém srdci Vídně. Byl postaven v gotickém stylu a jeho nejvyšším bodem je jižní věž vysoká úctyhodných 137 metrů. Severní věž nebyla nikdy kompletně dostavěna, měří jen 68 metrů a ukrývá "Pummerin" - největší ze všech 23 zvonů umístěných v katedrále. Jižní věž slouží také jako rozhledna, odkud je přehled o dění v okolí dómu i městě kolem. V podzemí svatostánku se nachází katakomby s některými méně významnými členy rodu Habsburků a biskupskou hrobkou.

orloj

V centru města

Po prohlídce jsme jeli tedy na letiště pro kluka od ségry, letadlo nespadlo, doletěl sice později, ale i tak jsme zdárně a šťastně dorazili domůůůů.


Autor a fotograf je Julišek:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama